tel. dyżurny

986

SMS 665 500 410

Strażnicy Miejscy udzielili pomocy rannej seniorce po niefortunnym upadku

W dniu 23 czerwca 2026 roku, funkcjonariusze Oddziału Szkolno-Profilaktycznego, patrolując okolice ulicy Ruskiej, zostali zaalarmowani przez przechodniów, że nieopodal na krześle siedzi starsza kobieta, która idąc chodnikiem, przewróciła się i doznała urazu głowy w postaci rany ciętej, która krwawi. Funkcjonariusze niezwłocznie udali się we wskazane miejsce, tam też dostrzegli ranną około 80 - letnią kobietę, natychmiast udzielili jej pierwszej pomocy przedmedycznej, opatrując rany powstałe na skutek upadku oraz wezwali Zespół Ratownictwa Medycznego. Do czasu przyjazdu medyków, kobieta pozostawała pod opieką strażników. 
Wysokie temperatury panujące od kilku dni są zagrożeniem szczególnie dla osób starszych, schorowanych, a także dzieci. Pamiętajmy, aby nie przechodzić obojętnie obok osób, które wyglądają na osłabione, zdezorientowane oraz mają problemy z poruszaniem się. Czasem zwykłe zainteresowanie może uratować zdrowie, a nawet życie. Podczas upałów empatia i czujność są równie ważne jak woda i cień. 

Autor: AG