tel. dyżurny

986

SMS 665 500 410

Strażnicy Miejscy reanimowali nieprzytomną kobietę

W dniu 28 października funkcjonariusze Oddziału Interwencyjnego Straży Miejskiej Miasta Lublin po raz kolejny swoją postawą udowodnili, że życie i zdrowie mieszkańców Lublina jest dla nich na pierwszym miejscu oraz że godnie reprezentują Naszą Jednostkę.

Około godziny 16:15 na ulicy Głębokiej zostali zaalarmowani znacznym zamieszaniem na przystanku autobusowym Muzyczna 03, na którym przytomność straciła kobieta w podeszłym wieku. W pierwszym kroku niezwłocznie zabezpieczono miejsce zdarzenia oraz jeden ze strażników poprzez dyżurnego wezwał na miejsce zespół ratowników medycznych. Okazało się bowiem, że jedna z osób przebywających w tym miejscu rozpoczęła już resuscytację krążeniowo-oddechową nieprzytomnej kobiety. Funkcjonariusze przejęli czynności ratownicze poprzez udrożnienie dróg oddechowych a aplikant Maciej Pańkowski, będący na miejscu w patrolu wraz ze str. Patrykiem Jarmolukiem oraz mł. str. Sebastianem Goździckim, pobiegł do radiowozu po przenośny defibrylator zewnętrzny, aby usprawnić ratowanie życia kobiety. Funkcjonariusze Goździcki i Jarmoluk prowadzili naprzemiennie resuscytację krążeniowo-oddechową poprzez uciskanie klatki piersiowej poszkodowanej kobiety zgodnie z poleceniami wydawanymi przez urządzenie AED, które nie zalecało defibrylacji. Strażnicy okryli kobietę folią izotermiczną celem poprawy komfortu cieplnego.

Po pewnym czasie na miejsce przybył zespół ratowników medycznych, który przejął dalszy ciąg czynności medycznych. W trakcie prowadzenia resuscytacji przez ratownika medycznego strażnicy cały czas udrażniali drogi oddechowe kobiety. W trakcie działań ratowniczych załoga karetki Pogotowia Ratunkowego zdecydowała o umieszczeniu poszkodowanej na noszach w celu kontynuacji RKO wewnątrz karetki. W międzyczasie strażnikom udało się ustalić tożsamość kobiety oraz skontaktować z członkiem jej rodziny dzięki czemu otrzymali ważne informacje dotyczące przyjmowanych przez reanimowaną Panią leków oraz chorób na jakie się leczy.

Kobieta, o której życie walczyli strażnicy została przetransportowana do szpitala.

To już kolejny przypadek użycia defibrylatora przez funkcjonariuszy Straży Miejskiej Miasta Lublin.